Hunted by Blood (6. díl)

25. prosince 2013 v 20:52 | Bee. |  Hunted by Blood

Hunted by Blood

6. kapitola
Autorka: *Al*O 5 let později

Dveře nádherného sídla se otevřely a ven vyšla krásná dívka, asi sedmnáctiletá. Měla dlouhé blond vlasy, které jí v mírných vlnách padaly až skoro k pasu a jasně zelené, velké oči orámované hustýma černýma řasama. Nikdo by neřekl, že by potřebovala make-up, ale stejně ho měla - černé oční linky a rudou rtěnku. Mírně se zatřásla zimou a zapnula si černou, koženou bundu přes rudé tílko s hlubokým výstřihem. Zajela rukou do kapsy jejích úzkých, černých džín a vytáhla mobil. Podívala se na rozsvícený displej a pak telefon zastrčila do kapsy bundy. Zvedla černou tašku, kterou před chvílí položila na zem a s cvakotem jejích červených jehlových podpatků se vydala k černému, sportovnímu autu honosícího se značkou vzpínajícího koně. Jemně zatáhla za dveře auta a ty se hladce otevřely. Tašku hodila na zadní sedadlo a vlezla si za volant. Zvedla bílou obálku ze sedadla spolujezdce a otevřela ji. Byla nacpaná stodolarovými bankovkami a dvěma archy papíru. Dívka okamžitě rozevřela list. Když dočetla upustila dopis pod sedadlo a po tváři jí stekla slza. Zašeptala: "Jasmine, tys neměla umřít..." Ještě chvíli se prázdně dívala skrz přední sklo a potom, jakoby se pomalu vzpamatovala, otočila klíčky v zapalování a jakmile motor začal příst sešlápla plynový pedál a projela železnou branou do dalšího slunečného dne, kterých je v Connecticutu touhle dobou málo.

Naposled jsem tyhle dubové dveře viděla před pěti lety, když jsem z tohohle domu prakticky utíkala. Tehdy jsem byla jenom právě zrozená a vyděšená upírka, s malinkou kapkou sebevědomí a pořádným mořem sebelítosti. Z toho už jsem díky bohu snad vyrostla. U Mikea (učitel) jsem se naučila všechno, co teď potřebuju, abych přežila a dostala kluka, kterého miluju. Jenom škoda, že Jas tady nebude, aby mi pomohla. Pohrávám si s jasně modrým prstenem, který mi vyrobila když věděla, že už tu dlouho nezůstane. Byl celý z toho divnýho kamene, kterej se začaruje a když ho máte můžete se jít opalovat. Vyryla mi do něj pár slov v cizím (čarodějnickém) jazyce a pak FRIEND a FOREVER. Ty čarodějný klikyháky maj podle všeho zajistit, aby se dal sundat jenom když já budu chtít. Jinak tam zůstane přilepenej...
"Okay, chvilka litování je u konce."
Otevřela jsem dveře a vykročila po cestě k těm dveřím, za kterými jsem měla v úmyslu chvíli bydlet. Naposledy jsem zhluboka vydechla, nasadila oslňující úsměv a zabouchala na dveře. Trvalo dobrých pět minut přerušovaného klepání, než se někdo konečně uráčil otevřít. Hleděla jsem do těch šedých očí a pokud jsem ještě před chvílí měla naději, že moje city k němu vyprchaly tak právě zmizela.
"A ty seš sakra kdo?"
Nepamatuje si mě. Jasně, pro můj plán je to tak jednodušší, ale stejně to bolí. Ovšem nic takovýho jsem samozřejmě neukázala.
"Claire. Já... jako malá jsem tady na léto byla u babičky a tak jsem se tady chtěla chvilku zdržet a udělat si menší dovolenou."
"Na to je tu hotel, jestli to nevíš..." Nenechala jsem se vyvést z míry.
"Jo...no... to je ten problém, zdá se, že někdo ovlivnil recepční a ty ostatní a ty teď všude rozhlašují že mají plno. Řekli mi, že tenhle dům kdysi býval pension a že máte spoustu volného místa."
"Kdo přesně ti tohle řekl?!"
"No ta recepční..."
Povzdechl si. Pak, pomalu jakoby se ještě rozmýšlel, otevřel dveře víc a uhnul, abych mohla projít.
"Naštěstí pro tebe mi zrovna utekla přítelkyně za mým bratrem a tak je tu místa dost."
"oh... Pomohlo by ti nějak, kdybych řekla, že je mi to líto?"
"Jsou dvě odpovědi: a) ne, b) ano, kterou si vybereš?"
"Za a bude stačit..." řekla jsem a usmála se.
"Po schodech nahoru, druhé dveře vpravo jsou moje, jinak si vem který pokoj chceš."

Je to trošku kratší a taková vyplňovací kapitola, ale doufám, že se bude líbit...
*Al*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandra Sandra | 16. února 2014 v 14:09 | Reagovat

Prosím pokračuj :)

2 Mima Mima | 28. září 2014 v 17:02 | Reagovat

Asi už nebudeš nič pridávať, však ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama